Codziennie muzyka na żywo

Codziennie muzyka na żywo Featured

W Tawernie możecie Państwo posłuchać nie tylko żeglarskich pieśni, nie brakuje tu również dobrej rockowej muzyki, granej na żywo codziennie od 20:00 

* Johny Roger * Piotr Szwertfeger * Kamil Haraś * Karolina & Marek * Piotr Horbaczewski *
* Divergent * Piotr Łuba * Michał Citko i Kinga Hornik * Khra Delivia * Adrian Hebel *

Zespół Johny Roger powstał latem 2002 roku w wyniku trasy promocyjnej po wybrzeżu i południu Polski. Mamy za sobą wcześniejsze doświadczenia w innych zespołach ("Connor", "Antyquariat", "Na Halsie", "Wakonda" i wielu innych) co zaowocowało połączeniem różnych, często nietypowych brzmień, krążących jednak wokół tradycyjnego stylu wykonywania muzyki irlandzkiej i szant.

Piotr Szwer Szwertfeger gitarzysta, kompozytor, na co dzień gra w zespole FARBA, jako gitarzysta sesyjny przez ostatnie 10 lat współpracował, grał i nagrywał z takimi artystami jak: Kasia Kowalska, Oddział Zamknięty, Dariusz Tiger Michalczewski, Glennski Meyer (Blenders) Cezary Z. Strzelecki (OZ), zespoły: Grupa Support, GASP, Snajper. Swój repertuar solowy gra również w Tawernie, to utwory polskiego rocka sięgającego głównie lat 80' i 90' w akustycznych aranżacjach, oraz utwory wykonywane tylko instrumentalnie.

Kamil Haraś, samouk gitarowy, uczeń Akademii Muzyki Rozrywkowej w Gdyni, w klasie wokalu. Główne nurty muzyczne którymi się inspiruje to jazz, rock, country. Stąd też szeroki repertuar od Elvisa Presleya, Johnnego Casha i Franka Sinatry po Andrzeja Zauchę, Lady Pank oraz Stanisława Sojkę.

Marek i Karolina, czyli dwa nie takie stare punki - miłe, skromne i bez nałogów, z których jedno gra, a drugie zwykle śpiewa, nigdy na odwrót. Grają piosenki znanych i mniej znanych lecz przeważnie poważnie lubianych polskich i zagranicznych kapel rockowych wzbogacając repertuar o to, co tylko da się jeszcze zagrać i zaśpiewać a co dusze i serca bywalców Tawerny raduje. Naczelna zasada kierująca wyborem repertuaru to "przypadek, improwizacja i żeby było miło". Cieszą się jak dzieci, gdy wchodzą na scenę. Dołącz do nich ciałem i głosem i daj się zaskoczyć wyjątkowymi aranżacjami znanych piosenek.

Piotr Horbaczewski, gitarzysta i wokalista solowy od kilkunastu lat na trójmiejskiej scenie muzycznej i nie tylko. Znany ze współpracy z zespołami Rasty Rims, Tune 4 Tune, 3FM, Back Stage, Sam Wolf. Głos porównywany do takich artystów jak Chris Cornell, Piotr Rogucki, Eddie Veder, Jeff Buckley. Inspiracje muzyczne czerpie przede wszystkim rocka z lat 90., ale nie są mu obce także klasyczne utwory od popu przez poezję śpiewaną. W jego repertuarze znajdują się zarówno utwory anglojęzyczne jak i w języku polskim.

Divergent, to zespół grający modern acoustic pop. W ich repertuarze znajdują się utwory artystów takich jak Jessie J, Maroon5, Adele, a także flagowe numery Kings of Leon, White Stripes i Nirvany, przeplatane klasykami wykonawców tj. Cohen czy Gnarls Barkley. Gitara, perkusjonalia, wokal - tyle trzeba, żeby zapewnić dobry klimat i pozytywne wibracje na wieczór.